S510 TEK YÖN CIRCIRLI ŞAFT

0,00
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺1.103,84(KDV Dahil)
İndirimli : ₺862,37(KDV Dahil)
 
 
KULLANIM YERLERİ
 
Ot Slaj
 Mısır Slaj 
Tamburlu Çayır Biçme Makinaları
Yüksek Devirli Tüm Tarım Makinalarında Kullanılır

Serbest Geri Dönüşümlü Emniyet Kavraması

 

Çalışır durumdaki traktör durdurulduğunda veya dönme hızının yavaşlatıldığı durumlarda şaftın hareketini aktardığı tarım makinesi elemanlarında birikmiş olan kinetik enerjinin traktöre iletilmeden ortadan kaldırmak için kullanılan emniyet tertibatlarına Serbest Geri Dönüşümlü Emniyet Kavramalı (Tek Yön Cırcırlı) Şaft denir.

Bu emniyet tertibat mekanizması; şaft çatalı üzerine yerleştirilmiş cırcır borusu, cırcır topu ve cırcır topu yüzeyinde bulunan delikler içerisine monte edilmiş cırcır yayı ve cırcır kilidinden oluşmaktadır.

Çalışır durumdaki traktör durdurulduğunda veya bir şekilde dönme hızı yavaşlatıldığında tarım makinası yüksek devirde çalışmaya devam edecektir. Bu ani duruş veya yavaşlama ya traktöre ya da tarım makinasına zarar verecektir. Buna karşın tarım makinasmı takılı olab şaftın cırcır kısmı tarım makinasının hareketinden dolayı şafttan bağımsız olarak döner. Böylece tehlike riski ortadan kalkmış olur. Şaftın serbest geri dönüşümlü kavrama kısmı (Tek yön cırcır mekanizmalı tarafı) tarım makinesi tarafına takılır.

Detay Blok
Şimdi Değerlendirme Zamanı
Değerlendirmenizle, binlerce Zirai Market müşterisi bu ürün hakkında doğru bilgiye direkt olarak kullanıcıdan ulaşabilecektir.
Çerez Kullanımı