S220 YILDIZ TİPİ CIRCIRLI ŞAFT

0,00
İndirim Oranı : %22 İndirim
Fiyat : ₺984,50(KDV Dahil)
İndirimli : ₺769,14(KDV Dahil)
 
KULLANIM YERLERİ
Pancar sökme makinaları
Aşırı yük altında çalışan tarım makinalarında kullanılır.
 

Yıldız Tipi Aşırı Yük Emniyet Kavraması

Çalışma esnasında tarım makinesi ve traktör arızalandığı veya çalışma esnasında bir zorlukla karşılaşıldığı durumda, traktör veya tarım makinası mili de dönmeye devam eder. Bunun sonucunda ortaya çıkan kinetik enerjiden dolayı ya şaft kırılacak ya da traktör veya tarım makinesi üzerinde bulunan miller kırılacaktır. Bu gibi problemle karşılaşıldığında Yıldız Tipi Aşırı Yük Emniyet Kavramalı (Çift Yönlü Cırcır Mekanizmalı) Şaft traktöre, tarım makinesine ve mafsallı millere zarar vermeden mevcut kinetik enerjinin ortadan kaldırılması için kullanılır.

Bu emniyet tertibat mekanizması şaft çatal' üzerine yerleştirilmiş cırcır borusu, cırcır topu ve cırcır topu yüzeyinde bulunan delikler içerisine monte edilmiş cırcır yayı ve cırcır sustası bileşenlerinden oluşmaktadır.

Tarım makinası ve traktör arızalandığı veya çalışma esnasında bir zorlukla karşılaşıldığı durumda aşırı bir zorlama olacaktır. Zorlamaya bağlı olarak cırcır mekanizmasındaki susta ve yaylar cırcır topu yüzeyindeki yuva içerisinde ileri geri hareket etmeye başlayacaktır. Hareketle beraber cırcır topu cırcır borusu içerisinde şafttan bağımsız olarak dönmeye başlar. Böylece biriken kinetik enerji traktör, tarım makinası ve mafsallı millere zarar vermeden ortadan kaldırılmış olur.

Şaftın serbest geri dönüşümlü kavrama (cırcır mekanizmalı tarafı) tarım makinesi tarafına takılır.

Traktörde veya tarım makinesinde bir problem olup cırcır mekanizmasının sürekli kaçırması durumunda traktör durdurulup problemin olduğu yer tespit edilerek problem giderilecek ve sonrasında şaft çalıştırılacaktır. Eğer durdurulmazsa zamanla mekanizmanın içi aşınmaya başlar.

Detay Blok
Şimdi Değerlendirme Zamanı
Değerlendirmenizle, binlerce Zirai Market müşterisi bu ürün hakkında doğru bilgiye direkt olarak kullanıcıdan ulaşabilecektir.
Çerez Kullanımı